Warsaw Home 2023. Biznesowe Targi Wnętrz.
Warsaw Home & Contract 2023. Czy to nadal najlepsze targi wnętrzarskie w Polsce? Czy warto odwiedzić kolejne edycje?
Warsaw Home & Contract to najważniejsze w Europie wydarzenie branżowe, skupujące przedsiębiorców i producentów związanych z architekturą, designem i budownictwem. Podzielone jest na sześć stref targowych (furniture, textile, light, kitchen, bathroom, build), w których swoje pomysły zaprezentują najlepsi polscy i zagraniczni projektanci.
Kolejny raz największe w Europie biznesowe targi wnętrz odwiedził Karim Rashid.
Karim Rashid jest jednym z najbardziej wyjątkowych głosów w dzisiejszym designie. Z ponad 4000 projektami w produkcji, ponad 300 nagrodami i pracą dla klientów z ponad 40 krajów, Egipcjanin jest jednym z najbardziej cenionych twórców swojego pokolenia.
Kolejny raz największe w Europie biznesowe targi wnętrz odwiedził Karim Rashid. Karim Rashid jest jednym z najbardziej wyjątkowych głosów w dzisiejszym designie. Z ponad 4000 projektami w produkcji, ponad 300 nagrodami i pracą dla klientów z ponad 40 krajów, Egipcjanin jest jednym z najbardziej cenionych twórców swojego pokolenia.
Projekty Karima obejmują towary luksusowe dla Christofle, Alessi, Veuve Clicquot i Riva 1920, egalitarne produkty dla Umbra, Paula Mitchella i 3M, ponadczasowe meble dla Bonaldo, Tonelli, BoConcept i Vondom, wyjątkowe oświetlenie dla Artemide i Fontana Artem, zaawansowane technologicznie produkty dla Asusa i SirinLabs czy kultowy branding Hugo Boss i Citibank. Współpracował też z Method, Paris Baguette, Kenzo i Eos.
Projektował nie tylko wnętrza. Na jego pomysłach oparte są Switch w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, projekt hotelarski dla Park Inn by Radisson Amsterdam City West, Temptation Resort Cancun oraz hotele ekonomiczne dla Prizeotel w Bremie, Hamburgu, Munster i Erfurcie.
Karim jest laureatem nagrody American Prize for Design Lifetime Achievement, a także wieloletnim zdobywcą wyróżnień Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design, Pentawards oraz IDSA Industrial Design Excellence. Posiada doktoraty honoris causa Carlton University, Pratt Institute, OCAD w Toronto, British Institute of Interior Design oraz Corcoran College of Art & Design.
Warsaw Home 2023 czy nadal są najlepsze?
Każdy, kto uczestniczył, miał swoje własne spostrzeżenia, które się znacznie różniły. Część osób zauważała skromność wydarzenia, podczas gdy inni podkreślali zaskakująco dużą liczbę gości. Rzeczywiście, wydaje się, że liczba odwiedzających wzrosła proporcjonalnie do zmniejszenia się powierzchni stoisk targowych.
Zauważalna była nieobecność niektórych kluczowych producentów. Od ubiegłego roku wystawcy wyrażają swoje niezadowolenie wobec organizatorów, co nie dotyczy wyłącznie kosztów, ale także organizacji i stresu związanego z niespodziewanymi zmianami, problemami komunikacyjnymi itd. Aby dorównać światowym standardom, potrzebna jest doskonała obsługa. Zamiast inwestować w telemarketing i nękanie telefonami, lepiej skoncentrować się na lepszym traktowaniu wystawców, w przeciwnym razie ryzykuje się utratę ich wsparcia, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach.
Wydaje mi się, że edycja przed pandemią była najlepiej zorganizowana, a organizatorom zależało na prestiżowym charakterze wydarzenia. Pamiętam, że dostęp był ograniczony, ale wystawcy uważali to za wartościowe i porównywali z włoskim Mediolanem. Teraz to się zmieniło, straciło na prestiżu.
Scena, na której występował Karim Rashid, sprawiała wrażenie szybko zmontowanej w ostatniej chwili. Skoro w hali były puste przestrzenie, dlaczego nie zapewnić większego komfortu publiczności? Wydaje się, że nawet organizatorzy nie spodziewali się tak dużej frekwencji.
Czy warto odwiedzić kolejne edycje?
Moja wizyta na targach zaczęła się już w poniedziałek w związku z przygotowaniami do Archiday. Mogłem zobaczyć jeszcze wszystko przed oficjalnym otwarciem drzwi dla odwiedzających. O godzinie 20:00 w poniedziałek na halach było dość dużo pustych przestrzeni co w powiązaniu z komunikatami, które powtarzały się w głośnikach, że hale zostaną zamknięte o godzinie 21:00 dawało sporo do myślenia.
W tym roku miałem jeden główny cel podczas moich odwiedzin na targach: poznać nowe techniki i pomysły, które zamierzam zastosować w moich projektach, nawiązać współpracę z nowymi producentami, aby ich produkty znalazły się w bazach modeli 3D w CAD Decor, zapoznać się z nowościami w branży oraz oczywiście spotkać się ze społecznością oprogramowania CAD. Nie udaję wszechwiedzącego, wciąż się uczę, a targi są świetnym miejscem do zdobywania wiedzy.
Jak dla mnie targi mimo tak wielu skrajnych opinii były - bardzo dobre. Trochę folkloru przeplatało się ze sztuczną inteligencją, nowoczesne lapy sterowane już prawie myślami odbijały się w nożach wykonanych z ultra nowoczesnych chińskich komponentów, a piękne i nietuzinkowe dekoracje ścienne, graniczyły ze stoiskiem gdzie sprzedawano poduszki z pieskiem i kotkiem.
Niemniej jednak ja nie mogę doczekać się kolejnej edycji bo wiem, że każdy rok jest coraz lepszy (oczywiście po pandemii) i pozwala na spotkania ze znajomymi, przedstawicielami producentów oraz sprzyja poznawaniu nowych bardzo inspirujących osób.
A co z Wami?
Ciekawy jestem, jakie Wy macie zdanie na temat targów? Co sądzicie? Jakie są wasze oczekiwania i spostrzeżenia?
Czy targi Warsaw Home wciąż są najlepsze w Polsce? Ja uważam, że na tą chwilę nie ma żadnej alternatywy, a czas pokaże co będzie dalej.
A już w następnym materiale relacja z wydarzenia towarzyszącemu Warsaw Home 2023, czyli Archiday 2023.
Komentarze
Obecnie brak komentarzy!
Dodaj komentarz